Nauka online ma wrócić do podstawówek. Rząd rozważa dwa warianty

Nauka online ma wrócić do podstawówek. Rząd rozważa dwa warianty źródło zdjęcia: Premier Mateusz Morawiecki /Piotr Molecki /East News

Do szkół podstawowych ma wrócić nauka online: ustalenia dziennikarzy RMF FM potwierdził w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Na lekcje zdalne miałyby być odesłane dzieci z wyższych klas podstawówek. Decyzja – jak zapowiedział szef rządu – najpewniej zapadnie dzisiaj.

Od ostatniego poniedziałku, przypomnijmy, zdalnie uczą się uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych w strefach czerwonych. W strefach żółtych natomiast szkoły średnie i wyższe uczą w systemie hybrydowym: połowa uczniów czy studentów ma zajęcia stacjonarne, a połowa uczy się zdalnie.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, pod uwagę brane są w rządzie dwa warianty.

Najprawdopodobniej – jak wynika z tych ustaleń – na naukę zdalną wysłane miałyby być najpierw dzieci z dwóch najstarszych klas, czyli siódmej i ósmej.

W gabinecie Mateusza Morawieckiego nie brakuje jednak również zwolenników wysłania do domów uczniów klas 5-8.

Dzieci młodsze – czyli ze żłobków i przedszkoli oraz szkolnych klas 1-4 – miałyby natomiast nadal chodzić do szkół. One bowiem nie mogą zostać same w domu – a rząd nie chce odrywać rodziców od pracy.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy