OGŁOSZENIA

Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Gołdapi zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem, do której doszło we wtorek na terenie gminy. Nastolatkowie dokonali kradzieży mienia o wartości 300 złotych. W najbliższym czasie 16-latek oraz dwóch 14-latków za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

We wtorek (24.01.2023r.) po godzinie 17:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że trzech nieznanych mężczyzn chodzi po jednej z posesji na terenie gminy.

Zgłaszający był wyraźnie zaniepokojony tą sytuacją, miał przeczucie, że mogło tam dojść do kradzieży. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Funkcjonariusze ujawnili dwie wybite szyby okienne w budynku mieszkalnym oraz wyłamane okno w kamperze znajdującym się na terenie posesji.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że doszło tam do kradzieży alkoholu oraz celownika optycznego. Funkcjonariusze w krótkim czasie zatrzymali trzech sprawców tej kradzieży: 16-latka oraz dwóch 14-latków.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości nastolatków, okazało się że są oni pod działaniem alkoholu. U jednego z nich znaleziono skradzioną lunetę. Policjanci pionu kryminalnego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny miejsca oraz przesłuchali świadków.

Nastolatkowie zostali oddani pod opiekę rodziców. Sporządzona dokumentacja zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie chłopaków.