OGŁOSZENIA

Narodowe Czytanie w Gołdapi

Jednym z najbardziej znanych urywków z tegorocznej lektury „Narodowego Czytania były słowa: „Zawsze jest pora i widzieć i mówić prawdę”.

9 września br., o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi rozpoczęło się Narodowe Czytanie z udziałem Zastępcy Burmistrza Gołdapi Joanny Magdaleny Łabanowskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciecha Hołdyńskiego.

Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odczytali przedstawiciele kultury, edukacji, służb mundurowych, samorządu, duchowieństwa oraz osoby, które indywidualnie odpowiedziały na zaproszenie bibliotek.

Czytanie było przeplatane wystąpieniami: grupy 5-latków z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Gołdapi , uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi, rodzeństwa Ewy, Mykity i Davida Rusyn oraz Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Każdy uczestnik imprezy miał możliwość otrzymania bezpłatnie egzemplarza książki bądź audiobooka „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej ze specjalną pieczęcią pamiątkową przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przed budynkiem Urzędu Miejskiego można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Burmistrz Gołdapi.

Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Redakcja TerazGoldap.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji.