OGŁOSZENIA

Narkotyki, wypadek, nietrzeźwi nieletni kierowcy -intensywne działania Policji w Gołdapi

W poniedziałek (14.08.2023r.) kilka minut po godzinie 16:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali poszukiwanego 25-latka. Mężczyzna stawił się do jednostki na policyjny dozór. Nie krył zdziwienia, gdy dowiedział się, że jest poszukiwany celem odbycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności.

Następnie, podczas przeszukania mężczyzny okazało się, że ma on przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Zabezpieczona substancja trafi na szczegółowe badania do laboratorium kryminalistycznego. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Gołdapianin trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Nie ominie go również odpowiedzialność za posiadanie narkotyków. 

Od 11 do 15 sierpnia 2023 roku gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich podróżujących oraz wypoczywających na terenie naszego powiatu. Policjanci „drogówki” sprawdzali czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego i poruszają się z dozwoloną prędkością. W czasie działań policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów czy sposób przewożenia pasażerów. 

Od piątku policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów oraz ujawnili 81 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Kierujący spotkali się ze zdecydowaną reakcją gołdapskich funkcjonariuszy. 71 sprawców wykroczeń drogowych zostało ukaranych mandatem karnym, wobec 9 kierowców mundurowi zastosowali pouczenie oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Stróże prawa zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów z uwagi na niewłaściwy stan techniczny bądź brak aktualnych badań technicznych. 

W niedzielę (13.08.2023r.) mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Kilkanaście minut po godz. 7:00 oficer dyżurny gołdapskiej jednostki otrzymał informację, że w Pogorzeli przy drodze krajowej nr 65 samochód osobowy wjechał w barierki ochronne przy chodniku, a następnie w przydrożną kapliczkę. Skierowany na miejsce patrol zastał na miejscu porzucony pojazd marki Alhambra oraz zniszczoną infrastrukturę drogową. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem podróżował 18 i 15 – latek. Obaj znajdowali się pod działaniem alkoholu, żaden z nich nie przyznawał się do kierowania. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

Policjanci ujawnili też dwóch kierujących „na podwójnym gazie”. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w poniedziałek (14.08.2023r.) kilkanaście minut przed godziną 17:00 w Baniach Mazurskich. 50-latek kierował rowerem, mimo że w jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Cyklista został ukarany dotkliwym mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a w dalszą podróż musiał wyruszyć pieszo. Kolejny kierujący „wpadł” podczas środowej (16.08.2023r.) akcji „trzeźwy poranek”. Gołdapscy funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych  prowadzili wzmożone działania kontrolne na drogach dojazdowych do miasta. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 100 kontroli stanu trzeźwości. W trakcie akcji, kilka minut przed godziną 6:00 na ul. Zadumy mundurowi zatrzymali kierowcę audi. Jak się okazało, za kierownicą siedział 44-letni mężczyzna, który w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. 

Ostatni wakacyjny weekend był równie pracowity dla funkcjonariuszy prewencji. Od piątku do wtorku policjanci przeprowadzili blisko 80 interwencji oraz ujawnili 38 wykroczeń porządkowych.

We wtorek (15.08.2023r.) policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów podczas imprezy z okazji Święta Sękacza 2023 w Żytkiejmach, gm. Dubeninki. Podczas zabezpieczenia festynu policjanci reagowali na wykroczenia porządkowe. Na szczęście funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych przypadków naruszeń porządku publicznego.