Najwyższy budynek w UE stanie w Warszawie!

Najwyższy budynek w UE stanie w Warszawie! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/warszawa-skyline-cityscape-996626/

W stolicy jeszcze w 2020 roku powstanie najwyższy wieżowiec w całej Unii Europejskiej.

Varso Tower liczyć będzie wraz z masztem 310 m. 53-piętrowa budowla wchodzić będzie w skład kompleksu Varso.

Dach, znajdujący się na wysokości 230 metrów, da zwiedzającym możliwość spojrzenia na stolicę z niesamowitej perspektywy. Tarasy widokowe będą położone w nim dwa razy wyżej niż w Pałacu Kultury. Ponad połowę miejsca zajmą biura, ale w środku zmieści się też hotel, restauracje i parking.

Prestiżowa jest też lokalizacja wieżowca – u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, w pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie. 

To nie jedyna nieruchomość, która odmieni stolicę. W Warszawie powstaje także kompleks The Warsaw HUB, wart miliard złotych. Inwestycja powstaje od 2016 roku. Biurowiec ma łączyć największe polskie, regionalne i globalne korporacje.

W stolicy powstaje też Warsaw Unit, liczący 202 metry. Wyróżnikiem nieruchomości jest tzw. elewacja kinetyczna. Składa się z tysięcy ruchowym płytek. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. 

Strzelistą budowlą odmieniającą krajobraz stolicy będzie Mennica Legacy Tower, licząca 140 m. Ponadto, w ścisłym centrum stolicy powstaje wieżowiec Widok Tower. 

 

Źródło: http://www.domiporta.pl/

 

 

 

Komentarze



    Brak komentarzy