OGŁOSZENIA

Na tę normalność czekają wszyscy. Czy w 2021 r. jest szansa na powrót do imprez masowych w Gołdapi ? Znamy odpowiedź.

audience-1850119_1920

Kolejny rok trwa epidemia koronawirusa. Nie wiadomo, kiedy się skończy. Rządowe obostrzenia zmieniają się co kilka tygodni – nie jest wiadomo jednak jak sytuacja będzie wyglądała w letnie miesiące, w które zazwyczaj co roku odbywają się duże imprezy tj.: Kartaczewo, Festiwal Zdrowia, Dni Gołdapi czy Dożynki. 
Z zapytaniem o tę kwestię wystąpił jeden z Radnych Rady Miejskiej w Gołdapi. Pytania dotyczyły m.in. tego czy Urząd Miejski oraz placówki podległe planują organizację w tym roku w Gołdapi dużych imprez, oraz czy są już zawarte jakieś umowy związane z organizacją tych imprez – jeśli tak to czy takie umowy można rozwiązać bez ponoszenia kosztów. 

W odpowiedzi dostajemy informację, że Dom Kultury w Gołdapi planuje przeprowadzenie wymienionych imprez w następujących terminach: 06.06.2021 r. – Festiwal Zdrowia, 17.07.2021 r. – Dni Gołdapi, 08.08.2021 r. – Kartaczewo i 22.08.2021 r. – Dożynki Gminne. Jak wskazują – sytuacja epidemiologiczna w Polsce może ulec zmianie, natomiast wymienione imprezy, ze względu na swój charakter wymagają wcześniejszych przygotowań, w związku z czym przygotowania trwają. 

Jeśli chodzi o zawarte umowy – Urząd Miejski takowych nie posiada, natomiast Dom Kultury w Gołdapi na wyżej wyszczególnione imprezy ma umowy z wykonawcami, gwarantujące ich dyspozycyjność w wymaganych terminach. Umowy te pochodzą z ubiegłego roku, gdyż były aneksowane. 
Z kolei Biblioteka Publiczna i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi nie posiadają żadnych zawartych umów w związku z ww. imprezami.

Jeśli wydarzenia się nie odbędą – częśc umów będzie można rozwiązać bezkosztowo, niektóre zaś będą renegocjowane.