OGŁOSZENIA

Na co dzień rozśmieszają, bawią, uczą i inspirują.. – a dzisiaj świętują !

Ponad połowa Polaków ma w domu jakieś zwierzę. Zwierzęta od zawsze są towarzyszami człowieka. Wcześniej wyłącznie jako zwierzęta hodowlane, a obecnie również jako domowe spełniają rolę przede wszystkim naszych przyjaciół.

Naszego zwierzaka możemy „nabyć” w sklepie zoologicznym, od znajomych, od prywatnych hodowców, czy chociażby ze schroniska. 

Dziś wszyscy niezależnie czy wolimy psy, koty czy chomiki obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. To globalne święto obchodzone przez obrońców praw zwierząt w ponad 70 krajach. Bo o problemach zwierząt – i to nie tylko tych domowych – warto mówić zawsze szczerze i głośno.

Światowy dzień zwierząt obchodzimy właśnie dzisiaj – 4 października. Dzień ten został ustanowiony, aby zmienić nastawienie i zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, iż każde zwierzę jest istotą żywą posiadającą swoje prawa. 

Jeśli masz w domu pupila, warto byłoby poświęcić mu w ten wyjątkowy dzień więcej czasu. Czy to kot, pies, a nawet chomik, świnka czy rybki wszystkie docenią twoje zainteresowanie i wspólną zabawę właśnie w Światowy Dzień Zwierząt. Warto rozpieścić swojego podopiecznego nową zabawką lub ulubioną przekąską ! 

Warto się również zastanowić czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi stworzeniu, który mieszka w schronisku, bądź rozejrzeć się po okolicy – może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować?

 

Co możesz zrobić dla zwierząt nie tylko w ten dzień?

  •  Reaguj, gdy jesteś świadkiem przemocy,
  •  dokarmiaj bezdomne zwierzęta,
  •  zostań wolontariuszem,
  •  adoptuj.

 

Nie bądź obojętny na krzywdę bezbronnych istot ! 

 

Rol-Masz
Proniek
Eko-pal
Sauna
PK Serwis 2023
Beauty Space