Na granicy bez zmian: Rosjanie nie wjadą, my nie pojedziemy

Na granicy bez zmian: Rosjanie nie wjadą, my nie pojedziemy źródło zdjęcia:

Brak możliwości wjazdu do Rosji oraz wzajemnie brak Rosjan na przejściach granicznych do Polski to jeden z najbardziej widocznych elementów trwania pandemii Covid-19 na naszym, warmińsko mazurskim terenie. Czy to się rychło zmieni? Przedstawiciele władz polskich w tej sprawie się nie wypowiadają. Bo i sytuacja jest nieprzewidywalna. Wypowiedzieli się natomiast Rosjanie.

Na łamach portalu newkaliningrad.ru ukazał się w tej sprawie komentarz. Jak się okazuje enuncjacje władz centralnych z Moskwy są jasne: pozwolenia na wjazd do Rosji, na starych zasadach cudzoziemcy otrzymają nie wcześniej jak w marcu – kwietniu przyszłego roku. Jednocześnie przedstawiciele ministerstwa zdrowia Rosji wyrazili nadzieję, że ruch na granicach kraju wróci do (starej!) normy około jesieni… 2021.

Jedynym pocieszającym elementem tej historii jest to, że rosyjskie MSZ obiecuje, iż w przyszłym roku uproszczona zasada otrzymywania wiz przez internet (dotycząca także i Polaków) obejmować będzie już całą Rosję, a nie tylko niektóre jej rejony.

Wiadomości te pewnie nie pocieszą tak naszych jednodniowych „turystów” jeżdżących do Obwodu po tanią benzynę jak i handlowców oczekujących klientów zza północnej granicy.

Źródło: olsztyn.com.pl

Komentarze    Brak komentarzy