OGŁOSZENIA

” Na dywanie siedzi jeż…”- wyjątkowe święto w SP 5

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża, święto dedykowane ochronie i lepszemu zrozumieniu tych uroczych ssaków. Nawiązując do tego święta, 13 listopada dzieci z grupy 0 A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w zajęciach poświęconych jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt w Polsce.

W grupie 0 A Dzień Jeża rozpoczęliśmy od fascynującej prezentacji na temat jeży, podczas której dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Przy użyciu barwnych ilustracji i opowieści prowadzącej, sześciolatki wysłuchały ciekawostek o tych sympatycznych zwierzakach.

Przedszkolaki brały udział w zabawie pt. „Na dywanie siedzi jeż…”, podczas której mogły wcielić się w role jeży, udając ich charakterystyczne ruchy i odgłosy. Dzień Jeża w przedszkolu nie był jedynie czasem zabawy, ale również momentem edukacji i podniesienia świadomości ekologicznej.

Dzieci dowiedziały się z zajęć, że jeże są gatunkiem zagrożonym, a bez należytej ochrony wkrótce mogą wyginąć. Największym zagrożeniem dla tych stworzeń jest działalność człowieka. Jesienią możemy wspomóc jeże, pozostawiając sterty gałęzi i liści, które stanowią dla nich bezpieczne schronienie na zimowy sen. Dzień Jeża to doskonała okazja, aby wesprzeć te pożyteczne zwierzaki i przyczynić się do ich ochrony.

 Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Przybyło