OGŁOSZENIA

Możesz pomóc wielu bezdomnym zwierzętom

Projekt bez tytułu - 2022-12-14T105935.049

Bezdomność nie jest wyborem zwierząt, a miasto nie jest ich naturalnym środowiskiem. Odpowiedzialność za ich bezdomność obarcza sumienia nas- ludzi. Bezdomność zwierząt oznacza samotność, odrzucenie, niepewność, brak pożywienia i opieki, zimno, strach, choroby, śmierć, niebezpieczeństwo.

Gdybyśmy tylko wszyscy wzięli sobie do serca słowa: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”, miliony bezdomnych zwierząt nie przechodziłyby codziennej gehenny. Szacuje się, że na całym świecie może być ich od 600 milionów do nawet miliarda – głównie psów i kotów. W samej Polsce i to tylko w schroniskach mieszka ich ponad 100 tysięcy.

Sytuacja zwierząt bezdomnych, jeśli trafią do schroniska, nie jest wcale w większości przypadków lepsza. Schroniskom bardzo często brakuje funduszy na prawidłowe zorganizowanie opieki dla zwierząt, często są przepełnione, brakuje wolontariuszy i podstawowych rzeczy typu karma, koce, żwirki itp. 

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do wsparcia jednej z naszych okolicznych fundacji Fundacja Zwierząt Niczyje ma swoją siedzibę w Suwałkach. Zajmuje się nie tylko niesieniem pomocy bezdomnym zwierzętom w myśl zasady: „wszystkie zwierzęta są nasze” lecz także angażuje się w działania edukacyjne, promujące życie bez czynienia krzywdy.

Wolontariusze przyjmują, zbierają zwierzęta z ulicy, interweniują, gdy dostaną zgłoszenie o złym traktowaniu zwierzaka. Następnie leczą, opiekują się nimi i szukają im domów. Utrzymują się jedynie z darowizn. 

Zbliżają się Święta, wielu z Was robi w domach porządki, jeśli macie niepotrzebne, stare kołdry, koce, poszewki i chcecie się ich pozbyć, możecie jeszcze przed świętami zrobić coś dobrego. 

Rzeczy, które można podarować fundacji to: 

  • koce 
  • duże poszewki i prześcieradła 
  • ręczniki 
  • kołdry 

Możecie również przekazać karmę zarówno dla psów, jak i kotów, żwirek, podkłady higieniczne, szelki itp. 

Jeśli macie dobre serduszka i posiadacie wyżej wymienione rzeczy możecie dostarczyć je w godzinach 09-18 do punktu Epaka przy ul. Plac Zwycięstwa 16. Macie czas do poniedziałku (19.12.22) CZAS START!