OGŁOSZENIA

Moc wrażeń w SP nr 5- Marsz i Dzień Kolorowej Skarpetki z udziałem rodziców

21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w Pochodzie Kolorowych Skarpetek, zorganizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi. Pochód odbył się z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, a jego celem było okazanie solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą genetyczną.

W tym dniu dzieci ubrały kolorowe skarpetki nie do pary oraz niosły małe transparenty w kształcie kolorowych skarpetek symbolizujące odmienność i niedopasowanie, z jakimi zmagają się osoby z zespołem Downa. W klasach odbyły się również zajęcia omawiające tematykę zespołu Downa oraz szacunku, zrozumienia i tolerancji wobec osób dotkniętych zespołem.

21 marca jest także pierwszym Dniem Wiosny, dlatego podczas pochodu nie zabrakło akcentów wiosennych.

Mamy nadzieję, że udział dzieci w przedsięwzięciu przyczyni się do ich wychowania w duchu równości, tolerancji i szacunku dla każdego człowieka.


„Dzień Kolorowej skarpetki” – zajęcia otwarte dla rodziców.

Dnia 22 marca 2024 roku w grupie 5-latków Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Jest to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której rodzice mają okazję zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno- wychowawczej. Tego typu zajęcia stanowią również okazję do integracji środowiska przedszkolnego.

Nawiązując do obchodów Dnia Zespołu Downa, przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach pt. „Dzień kolorowej skarpetki”. Dzieci dowiedziały się, czym jest Zespół Downa.

Udział w zabawach tematycznych miał na celu pokazanie przedszkolakom czym jest różnorodność, tolerancja i akceptacja drugiego człowieka. 5-latki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz wspólnie z rodzicami wykonywały zadania tematyczne.

Zwieńczeniem spotkania było zdobienie skarpetek materiałami dekoracyjnymi. Zanim dzieci przystąpiły do działania, musiały znaleźć skarpetki, które były schowane w różnych salach. Radośni przedszkolacy przemierzyli całą szkołę w poszukiwaniu zagubionych skarpetek. Było to duże wyzwanie, jak również świetna zabawa, która wprawiła wszystkich w radosny nastrój.

Uciech było mnóstwo, a najszczęśliwsze tego dnia były dzieci, które mogły przyjemnie spędzić czas w swoim przedszkolu z rodzicami.

SP nr 5

 

Ubezpieczenia
Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023