OGŁOSZENIA

Mistrzostwa Polski zakończone wielkim sukcesem dla gołdapskich Piorunów!

Wczoraj (08.05.2022) w Gliwicach, odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach !

8-osobowa reprezentacja Gołdapskiego Pioruna, prowadzona przez trenera Adama Kozłowskiego zdobyła aż 24 medale w tym 13 złotych, 7 srebrnych oraz 4 brązowe.

W Gliwicach na 50 metrowej pływalni Olimpijczyk o najwyższe lokaty w kraju walczyło 178 zawodników z 13 klubów z całej Polski.

Sztafeta w składzie: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Julek Walkiewicz i Antek Kisielewski na dystansie 4x100m PP zajęła I miejsce, a 4x100m BF II miejsce.

Drużynie należą się ogromne gratulacje, bowiem aż sześcioro naszych zawodników zdobyło tytuły Mistrzów Polski!!

Najlepiej zaprezentowała się Laura Kozłowska, która każdy podjęty wyścig ukończyła miejscem na podium, a wśród wszystkich startujących juniorów i seniorów zajęła 3 miejsce w klasyfikacji medalowej całych zawodów.

Bardzo wysoko w klasyfikacji medalowej uplasowali się również Antek Kisielewski (6. miejsce) i Inga Naszkiewicz (9. miejsce).

Dzięki tak wysokim lokatom naszych zawodników, Gołdapski PIORUN w klasyfikacji medalowej zajął II miejsce!

MISTRZOWIE POLSKI:
Laura Kozłowska ( 5 złotych, 3 srebrne medale)
Antek Kisielewski ( 3 złote, 3 srebrne medale)
Inga Naszkiewicz ( 3 złote, 1 srebrny medal)
Juliusz Walkiewicz ( 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy medal)
Karol Nowak (2 złote, 1 brązowy medal)
Hanna Namiotko  (1 złoty, 2 srebrne medale)

BRĄZOWA MEDALISTKA
Hanna Prochowicz

W zawodach wziął udział również Oskar Kozłowski, który mimo bardzo dobrych czasów, rywalizując z rocznikiem starszym tym razem nie wskoczył na podium. Popłynął bardzo mocno i gdyby był klasyfikowany tylko z rocznikiem 2008 to prawie każdy jego start byłby na medal.

Jesteśmy dumni i składamy serdeczne gratulacje zawodnikom, a także trenerowi P. Adamowi Kozłowskiemu!
Życzymy dalszych sukcesów, kolejnych medali i jak najczęstszego goszczenia na podium!

Wyjazd na Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach był współfinansowany ze środków Gminy Gołdap.