OGŁOSZENIA

Mistrzostwa Europy w motocrossie w Olecku

W dniach 13/14.05, na torze w Olecku, jednym z najlepszych torów w Polsce zostanie rozegrana kolejna runda Mistrzostw Europy 65 i 85 Nord oraz Mistrzostwa Europy Kobiet !

W drugi weekend maja (13/14.05) czekają nas dwa dni z czołówką klas 65 i 85 Starego Kontynentu Nord) oraz zmagania najszybszych ladies Europy. Gwoli przypomnienia, to nie gdzie indziej, ale na torze w Cieszynie zadebiutowała w 2016 roku pierwsza edycja FIM-Europe Women’s MX Cup, która wkrótce przerodziła się w Mistrzostwa Europy Kobiet.

Minęło kilka lat i ME wróciły na polską ziemię. We wspomnianym Olecku zostanie rozegrana II runda ME MX i ME Kobiet. Zawodnicy MX65 i MX85 ostatnio pojechali w Parnu w Estonii.

Klasa EMX85 była świadkiem niekwestionowanej wyższości lokalnego bohatera Travisa Leoka (Husqvarna), który rządził w obydwu eliminacjach. Trzeci w klasie był Michał Psiuk, co niewątpliwie jest jednym z największych sukcesów tego młodego ridera. W EMX65 podwójne zwycięstwo odniósł Estończyk Theo Kolts. Z kolei w drugiej rundzie ME Kobiet w Prisannewitz pierwsza była Lotte van Drunen aktualnie zajmująca trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Kobiet.

Wystartowały także dwie Polki: Wiktora Kupczyk była 22., Karolina Jasińska 24. Obydwie zobaczymy rzecz jasna w Olecku.

Źródło: X-cross Media