OGŁOSZENIA

Minęła się z policją i wylądowała w rowie…

W miniony weekend gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących.  Podróżujący byli pijani i doprowadzili do zdarzeń drogowych. Za popełnione przestępstwo kierującym grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

W piątek (20.10.2023r.) przed godziną 23:00 policjanci podczas patrolu ulicy Paderewskiego w Gołdapi zauważyli jak kierujący osobowym audi najeżdża na pionowy znak drogowy C-9 „nakaz jazdy z prawej strony znaku”.

Mundurowi nabrali podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola szybko potwierdziła te przypuszczenia. W organizmie 50-latka znajdował się ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienie do kierowania pojazdami.

Do nietypowego zdarzenia doszło również w sobotę (21.10.2023r.) o godz. 18:32 w Kozakach na terenie gminy Gołdap. Kierująca volkswagenem chwilę po minięciu się z patrolem policji straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.

Mundurowi natychmiast podjęli niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, w trakcie których wyczuli od 36-letniej kobiety zapach alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie kierującej znajdują się 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Za popełnione przestępstwo kierującym grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
PK Serwis 2023