OGŁOSZENIA

Mimo chłodu na zewnątrz miał na nogach jedynie skarpety…

Dzięki właściwej reakcji sprzedawczyni gołdapscy policjanci pomogli bezpiecznie wrócić do domu seniorowi. 81-letni mężczyzna wyszedł z domu i zabłądził.

        Po raz kolejny okazało się jak ważna jest właściwa reakcja na sytuacje, które napotykamy w naszym codziennym życiu. Właściwa reakcja społeczeństwa i skuteczna interwencja gołdapskich policjantów pozwoliła bezpiecznie wrócić do domu starszemu mężczyźnie.
        Do zdarzenia doszło we środę, 13 grudnia br. przed godziną 6 rano. Do jednego ze sklepów w centrum Gołdapi wszedł starszy mężczyzna. Od razu zwrócił uwagę pracującej tam kobiety swoim niekompletnym ubraniem. Mimo chłodu na zewnątrz miał na nogach jedynie skarpety.

Po krótkiej rozmowie z mężczyzną ekspedientka bez wahania chwyciła za telefon informując Policję o potrzebie udzielenia pomocy. Policjanci, którzy natychmiast przyjechali pod wskazany adres zaopiekowali się mężczyzną narażonym na wychłodzenie. Okazało się że starszy pan stracił orientację i nie wie jak wrócić do swojego domu.

Mimo trudności mundurowym udało się ustalić tożsamość mężczyzny a następnie odwieźli oni go do domu i przekazali pod opiekę 78 letniej żonie.
        Zwracamy się z apelem o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsza, ale też i nieporadne bądź chore, które mogą potrzebować naszej pomocy. Jeden telefon do Nas może uratować komuś życie!

KPP Gołdap

Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz
PK Serwis 2023