OGŁOSZENIA

Mieszkanka powiatu gołdapskiego straciła 9 tysięcy złotych!

Kobieta straciła 9 tysięcy złotych. Gołdapscy policjanci ostrzegają przed oszustami!

W miniony piątek do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosiła mieszkanka powiatu, która została oszukana. Do zdarzenia doszło podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji. W wyniku działania oszusta pokrzywdzona straciła 9 tysięcy złotych.

Pomimo licznych apeli Policji, oszuści nadal zbierają żniwo. Przestępcy działający na portalach sprzedażowych, informują swoją ofiarę o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar i wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Ofiara logując się na tych fałszywych stronach traci dostęp do swojego konta.

W piątek (21.07.2023r.) do gołdapskiej komendy zgłosiła się 26-letnia pokrzywdzona. Kobieta po wystawieniu oferty sprzedaży ubrań w jednej z aplikacji otrzymała wiadomość o ich zakupie. Po chwili otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia poprzez kliknięcie nadesłany link.

W tym czasie ze sprzedającą skontaktowała się inna nieznana kobieta, która instruowała ją o kolejnych etapach  „zamówienia”. Sprzedająca po kliknięciu we wskazany link wybrała fałszywą ikonę banku i zalogowała się do bankowości internetowej Po chwili 26-latka otrzymała informację z banku o wypłacie środków pieniężnych z jej konta.

Jak nie dać się oszukać w przypadku sprzedaży na portalu aukcyjnym?

  • zachowaj czujność gdy otrzymasz w wiadomości link,
  • nie podawaj loginu i hasła potrzebnych do zalogowania w bankowości elektronicznej, jak również numeru karty oraz specjalnego kodu CVV2 (znajdującego z tyłu karty bankomatowej),
  • uważnie czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym z banku, upewnij się jaką transakcję potwierdzasz,
  • zwróć uwagę na pisownię w wiadomościach (bardzo często oszuści popełniają błędy i literówki, ponieważ korzystają z translatora),
  • nie działaj pod wpływem emocji i presji czasu.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają i apelują o czujność! Nie klikajmy w nieznane linki i nie podawajmy żadnych szczegółowych danych!

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz