OGŁOSZENIA

Mieszkaniec powiatu gołdapskiego w wyniku oszustwa stracił ponad 50 tys. zł

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wpłynęły zawiadomienia od osób, wobec których oszuści chcieli wyłudzić bądź wyłudzili ich dane.

Jednym ze sposobów było podszywanie się za członka rodziny w trakcie korespondencji za pomocą popularnego komunikatora internetowego. Na szczęście 69-letnia kobieta zadzwoniła do swoich bliskich przed wykonaniem przelewu i ustaliła, że żaden z nich nie potrzebuje pomocy.

Kolejnym razem sprawca, obiecując zyski z inwestycji w energię odnawialną przekonał 78-letniego mężczyznę do instalacji nieznanego oprogramowania po czym przejął kontrolę nad jego komputerem. W ten sposób mieszkaniec powiatu gołdapskiego stracił ponad 50 tys. zł.

Jeszcze innym razem oszust podczas rozmowy telefonicznej przedstawił się jako pracownik banku, a następnie wyłudził kody BLIK w wyniku czego 35-letnia kobieta straciła 5 tys. zł.

____________________

Aby uniknąć takich sytuacji apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas aktywności w Internecie.

Pamiętajmy, aby nie logować się na nieznane strony zwłaszcza te przysłane w wiadomościach.

Zastanówmy się nad przekazaniem komuś naszych danych osobowych, a także przed podawaniem kodów BLIK.

Zawsze zweryfikujmy rozmówcę po drugiej stronie telefonu lub komputera. Jeżeli otrzymujesz prośbę o pożyczkę, nie działaj pochopnie. Sprawdź najpierw czy osoba, która do ciebie napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje pomocy. Może to pomóc uniknąć nieprzyjemności.

Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia