Mieszkańcy Filipowa walczą o remont drogi Suwałki-Filipów-Gołdap

Mieszkańcy Filipowa walczą o remont drogi Suwałki-Filipów-Gołdap źródło zdjęcia:

Od dłuższego czasu mieszkańcy Filipowa upominają się o remont na odcinku drogi Suwałki-Filipów-Gołdap. Wójt Tomasz Rogowski wystosował w związku z tym pismo do marszałka województwa podlaskiego, w którym podkreśla, że na trasie odbywa się intensywny ruch, a stara i popękana nawierzchnia nie wytrzymuje obciążenia dużych aut. -Co więcej, liczne nierówności i koleiny przyczyniają się do poważnych wypadków. – To bardzo ważna trasa, z której korzystają mieszkańcy wielu gmin – mówi wójt. 

Urząd Marszałkowski w odpowiedzi podkreślił, że remont drogi uzależniony jest w głównej mierze od pozyskania zewnętrznych środków finansowych, gdyż na renowacje trzeba przeznaczyć około 300 milionów złotych, a budżet województwa nie sprosta takiemu zadaniu. Urząd przekazał również, że w najlepszym wypadku kwestie terminu remontu znane będą w drugiej połowie 2022 r.

Wójt Filipowa nie jest jednak zadowolony z otrzymanej odpowiedzi, gdyż jak twierdzi – remont można podzielić na kilka odcinków, co skutkowałoby szybszą realizacją. 

Przypominamy, że tą drogą codziennie przejeżdża niezliczenie wielu mieszkańców powiatu gołdapskiego np. do szkoły, do pracy, w ramach nauki jazdy czy w odwiedziny do bliskich, tak więc może istotnym byłaby interwencja również naszego włodarza miasta – Tomasza Luto ? 

Komentarze    Brak komentarzy