OGŁOSZENIA

Miała poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych, a oświetla głównie drzewo

W 2021 roku mieszkańcy dokonali wyboru w ramach procedury Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap.

Projekt, który zdobył najwięcej głosów (317) na terenie miejskim to: „Bezpieczne przejścia dla pieszych – BEZPIECZNY BO WIDOCZNY”.

Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa na przejściach pieszych i pieszo-rowerowych poprzez dodatkowe oświetlenia przejść pieszych i pieszo-rowerowych.

Projekt zakładał zwiększenie bezpieczeństwa na 12 przejściach dla pieszych w mieście Gołdap, w tym na skrzyżowaniach Placu Zwycięstwa z ulicami: Krótką i Podgórną, Matejki i Wolności, Królewieckiej i Armii Krajowej.

Koszt realizacji projektu to 100 500 zł 

Jak oświetleni przejść wygląda dzisiaj?

Uwagę zwraca latarnia przy przejściu dla pieszych naprzeciwko budynku gminy przy Placu Zwycięstwa 14.

Latarnia zamontowana jest krzywo, a dodatkowo – pomiędzy gałęziami drzewa.

Obecną porą roku światło latarni padać będzie głównie na gałęzie, jednakże latem, gdy drzewa okryte są liśćmi – światła prawie nie widać.

Taka forma instalacji zdecydowanie nie spełnia swojego zadania, które było głównym celem projektu budżetu obywatelskiego, dlatego mamy nadzieje, że odpowiedzialne służby zareagują, tak aby przejście było prawidłowo oświetlone.

….

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description?fbclid 
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz
PK Serwis 2023