OGŁOSZENIA

Mężczyzna wszczął awanturę i ugodził nożem w twarz swoich znajomych

Gołdapscy policjanci zatrzymali 50-letniego agresora. Sprawca wszczął awanturę, podczas której zranił nożem swoich znajomych. Decyzją Sądu został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe 3 miesiące będzie on izolowany  od społeczeństwa.

W poniedziałek (27.05.2024 r.) we wczesnych godzinach rannych dyżurny gołdapskiej komendy  został poinformowany o głośnej awanturze i krzykach kobiety dobiegających z jednego z mieszkań w centrum Gołdapi. Natychmiast na miejsce pojechali gołdapscy funkcjonariusze. Policjanci wstępnie ustalili, że w mieszkaniu przez całą noc trzy osoby wspólnie spożywały alkohol.

W pewnym momencie między biesiadnikami doszło do kłótni, podczas której 50-latek ugodził nożem w twarz swoich znajomych. Policjanci zatrzymali sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu. Badanie na zawartość alkoholu wykazała blisko 1,5 promil w organizmie. Na miejscu zdarzenia śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury w Olecku prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być jednak wyższa, bowiem sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy”.