OGŁOSZENIA

„Mazurskie opowieści filmowe” w wykonaniu seniorów z Dubeninek, Gołdapi i Kowal Oleckich

Gołdapski Fundusz Lokalny, we współpracy z Domem Kultury w Gołdapi, zaprasza na premierę trzech filmów, które powstały w ubiegłym roku w ramach projektu „Mazurskie opowieści filmowe”.

W procesie powstawania filmów aktywnie uczestniczyli seniorzy z Dubeninek, Gołdapi i Kowal Oleckich oraz sąsiadujących z nimi miejscowości. Spotkania, rozmowy, warsztaty zaowocowały powstaniem koncepcji filmów, scenariuszy, dialogów, a ostatecznie całych filmów.

Role główne i drugoplanowe zagrali seniorzy działający na co dzień w Gołdapskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Gminnym Ośrodku Kultury w Dubeninkach i Klubie Senior+ w Kowalach Oleckich.

Zapraszamy już dziś 1 lutego (czwartek) o godzinie  18:00, do Kina Kultura w Gołdapi, na premierowy pokaz trzech filmów: „Samo życie… czyli romans prowincjonalny (Dubeninki)”, „Opowieści senioralne… mój dom, moje miejsce (Kowale Oleckie)” i „Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku”. 

Nie tylko zobaczymy opowieści o tym jak się żyje na Mazurach, ale także będzie możliwość spotkania się z aktorami i twórcami filmów. Wstęp bezpłatny.

Projekt „Mazurskie opowieści filmowe” był współfinansowany ze środków otrzymanych od  Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, Edycja 2023.

 

Gołdapski Fundusz Lokalny

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika