Matura 2020 – na pierwszy ogień: język polski!

Matura 2020 – na pierwszy ogień: język polski! źródło zdjęcia: Obraz F1 Digitals z Pixabay
Matura 2020. W poniedziałek zacznie się egzamin dojrzałości, do którego przystąpi ponad 270 tys. maturzystów z kraju. Wyjątkowo nie będzie w tym roku części ustnej, a podczas egzaminów będą obowiązywać szczególne środki ostrożności.
Matura 2020 – na pierwszy ogień: język polski! źródło zdjęcia:

Pierwotnie sesja maturalna miała się rozpocząć 4 maja. Jednak w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zawieszone są stacjonarne zajęcia w szkołach, od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia zdalnego. 

 

Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano (początek o godz. 9.00) i po południu (początek o godz. 14.00). Po południu będą głównie egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów i z języków obcych na poziomie rozszerzonym. Sesja maturalna rozpocznie się 8 czerwca (poniedziałek) rano od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

 

Ze względu na epidemię koronawirusa matura 2020 będzie odbywała się w szczególnym rygorze sanitarnym. Dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, konieczność zachowania dystansu i obowiązkowa maseczka na twarzy – aż do momentu zajęcia miejsca w ławce – to tylko niektóre z zaleceń, do których trzeba się stosować podczas matury 2020. Wytyczne sanitarne to nie tylko dodatkowy stres dla zdających, ale i pracowników szkół, którzy musieli m.in. przygotować więcej sal, żeby ustawić ławki w odległości od siebie o co najmniej 1,5 metra. Największym wyzwaniem będzie dopilnowanie, żeby zdający nie gromadzili się w większych grupach przed i zaraz po egzaminie. 

Komentarze    Brak komentarzy