OGŁOSZENIA

Majówka to idealny moment na świętowanie tego dnia!

Polacy uwielbiają grillować, to niemal nasz sport narodowy. 2 maja to odpowiedni dzień na jego uprawianie- bo to Dzień Grilla. Nie bez powodu właśnie ten dzień ustanowiono jego świętem, majówka bowiem to często czas, kiedy rozpoczyna się sezon na grillowanie! 

Zima poszła już w zapomnienie, a wraz z wiosną nadszedł czas na krótsze noce i odstawienie puchatych kurtek do szaf. Wiosna to przez wielu bardzo lubiana pora roku. Kto nie lubi bowiem ciepłych i dłuższych dni, pobudki o poranku w towarzystwie promieni słonecznych, czy obserwowania jak przyroda budzi się do życia- na drzewach kwitną pąki, zielenieją trawy, pojawiają się pierwsze kwiaty. 

Jedną z najbardziej znanych i kultywowanych tradycji nadejścia wiosny jest właśnie otwarcie sezonu grillowego. Chociaż, jak mówią najwięksi fanatycy grillowania, każda pogoda jest dobra, żeby dosłownie i w przenośni „wrzucić coś na ruszt”, to zdecydowana większość ludzi sezon grillowy otwiera na wiosnę najczęściej właśnie w trakcie majówki.

Kiełbaski, pyszna karkówka, opiekane ziemniaki, kolorowe szaszłyki, czy soczyste burgery i steki mają ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Z tego powodu ich ulubione potrawy połączone z bardzo miłą formą odpoczynku i spędzania czasu z przyjaciółmi doczekały się swojego święta.

Światowy Dzień Grilla

Z powodu kilku dni wolnych dla większości ludzi „weekend majowy” to idealny czas, żeby odpocząć od pracy/szkoły czy codziennych obowiązków.

Jeśli akurat macie dziś dzień wolny, to oficjalnie możecie rozpocząć świętowanie zajadając się kawałkiem karkówki, popijając go zimną colą lub innymi ulubionymi napojami. A jeśli dziś akurat jesteście w pracy, to nie martwcie się, zawsze możecie zorganizować grillowanie z jednodniowym opóźnieniem! 

Najpopularniejszymi miejscami do biesiadowania są oczywiście ogródki/działki, plaże nad jeziorem czy specjalnie wyznaczone strefy w parkach miejskich.

Międzynarodowy Dzień Grilla to idealna okazja do spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Zorganizowanie grilla czy ogniska to również świetny powód do spotkań ze znajomymi, z którymi nie mamy możliwości widywania się na co dzień. 

Korzystajcie więc z ładnej pogody, życzymy udanego grillowania ! 

Sauna
Beauty Space
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rostek, Rawinis
Eko-pal
Proniek