Majówka 2020 – inna niż wszystkie

Majówka 2020 – inna niż wszystkie źródło zdjęcia: Obraz Carola68 z Pixabay

   Majówka w tym roku będzie wyjątkowa. I to nie tylko dlatego, że przypada w weekend od piątku do niedzieli, lecz bardziej chodzi o epidemię koronawirusa, która zamknęła wiele możliwości spędzenia czasu.

   Majówka co roku była dla większości Polaków czasem odpoczynku. W związku z zaleceniami izolacji spowodowanej walką z koronawirusem wprowadzony został szereg obostrzeń. Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądała tegoroczna majówka – czy będzie można zrobić grilla, pojechać na działkę albo pójść na ryby?

   Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 20 kwietnia można przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Na podstawie nowych ustaleń otwarte zostały plaże, lasy i niektóre szlaki turystyczne. W miejscach tych obowiązują jednak zasady dotyczące zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu około dwóch metrów od innych osób. Nie można też wykorzystywać tych miejsc do biwakowania czy grillowania.

 

Jak pomimo restrykcji spędzić miło czas podczas weekendu majowego w dobie epidemii koronawirusa?

 

  • Możemy grillować w swoim ogrodzie, na posesji czy na terenie ogródka działkowego. W tych miejscach możemy na razie przebywać jedynie wśród domowników, bez grona znajomych,
  • Jazda na rowerze jest dozwolona. Można wybierać się na wycieczki w otwarte miejsca,
  • Nie ma zakazu podróżowania, więc jak najbardziej można wybrać się np. nad morze lub w góry. Minusem takiego wyjazdu jest jednak zatroszczenie się o nocleg, bowiem hotele i pensjonaty pozostają zamknięte,
  • Można również wędkować, jednak z zachowaniem zasad o zakazie zgromadzeń.

 

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Majówka 2020 – inna niż wszystkie
Majówka 2020 – inna niż wszystkie
Majówka 2020 – inna niż wszystkie
Majówka 2020 – inna niż wszystkie

Komentarze    Brak komentarzy