LOT kupuje niemieckie linie!

LOT kupuje niemieckie linie! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/condor-thomas-cook-linia-lotnicza-4516830/

To już pewne – Polska Grupa Lotnicza przejmie największą niemiecką wakacyjną linię lotniczą Condor.

Niemiecki przewoźnik posiada 51 samolotów. LOT i Condor działające wspólnie mają być jednym z głównych podmiotów lotniczych w Europie, obsługującym ponad 20 mln pasażerów rocznie.

LOT przejmując linie lotnicze Condor, uratuje niemieckie przedsiębiorstwo przed upadkiem, które groziło mu po bankructwie najstarszego biura turystycznego świata Thomas Cook.

Transakcja ma zostać zakończona do kwietnia tego roku. Niemieckie media podają, że może to być kwota 250 mln EUR za zakup linii. Do tego trzeba jeszcze doliczyć 380 mln EUR spłaty kredytu od niemieckiego rządu.

Condor obsługuje regularne loty do miejsc docelowych w Afryce, na Karaibach, w Europie, na Półwyspie Indochińskim, w Azji Południowej i Ameryce Północnej. Jego główna baza operacyjna znajduje się na lotnisku we Frankfurcie. W ubiegłym roku Condor zarobił na czysto 57 mln EUR.

Marka Condor ma zostać zachowana i stać się głównym centrum kompetencyjnym w Polskiej Grupie Lotnieczej, jeśli chodzi o loty czarterowe i rynek przelotów wakacyjnych.

 

Źródło: https://www.fly4free.pl/

Komentarze    Brak komentarzy