Litwa zaostrza kontrole na granicy z Polską

Litwa zaostrza kontrole na granicy z Polską źródło zdjęcia: Image by jorono from Pixabay

Od 17 lutego kontrolę granicy lądowej z Polską zaostrzyła Litwa. Osoby wjeżdżające do kraju muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa.

„Kontrola zacznie obowiązywać od 8:00 rano w środę (7:00 rano czasu polskiego)” – zapowiedziała podczas konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite.

Osoby wjeżdżające samochodami na Litwę z Polski będą musiały przedstawić wypełnioną ankietę litewskiego Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego (NVSC) i negatywny test na koronawirusa wykonany najdalej 48 godzin przed przyjazdem. Przybywających na Litwę obowiązywała będzie ponadto 10-dniowa samoizolacja.

 

W obawie przed nowymi mutacjami koronawirusa już tydzień wcześniej Litwa zdecydowała się zaostrzyć kontrole na lotniskach oraz portach morskich. Osoby, które zdecydowały się przybyć do kraju drogą morską lub lotniczą, muszą również posiadać negatywny test na koronawirusa oraz odbyć 10-dniową samoizolację.

Równocześnie, zaostrzając kontrole na granicy, Litwa łagodzi warunki lockdownu. W niedzielę 14 lutego zanotowano 384 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy