OGŁOSZENIA

Leżał w śnieżnej zaspie- prawdopodobnie jeden telefon uratował mu życie …

Brawo za właściwą reakcję! Dzięki wzorowej postawie zgłaszających i szybkiej interwencji policjantów pomoc przyszła na czas.

Tylko w środę gołdapscy policjanci otrzymali dwa telefony z informacjami, dzięki którym mogli udzielić szybkiej pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Przedstawione historie są kolejnym przykładem na to, że warto reagować i pomagać.

W środę (17.01.2024r.) oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednej z zasp śniegu przy ulicy Królewieckiej leży człowiek. Natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Mundurowi znaleźli mężczyznę, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy 57-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi i trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt. Nie wiedział gdzie obecnie się znajduje. Ta sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał, jednak godna naśladowania i szybka reakcja świadka prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie.

Tego samego dnia, dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców Gołdapi pomoc otrzymała również 64-letnia kobieta, której również groziło wychłodzenie. Policjanci wyziębioną kobietę zastali na jednej z ulic w centrum miasta. Seniorka spacerowała w samych skarpetkach i bluzie. Funkcjonariusze ustalili w rozmowie ze starszą kobietą, że próbuje ona dotrzeć do mieszkania córki. Policjanci ustalili adres zamieszkania bliskich seniorki i przekazali ją pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują, bądźmy czujni, ponieważ każdy z nas może pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza, kiedy nie mają gdzie przenocować. Nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Szczególnie teraz, kiedy na zewnątrz panują skrajnie niebezpieczne warunki, prosimy o zgłaszanie potrzeby pomocy i interwencji służb. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.