OGŁOSZENIA

Lekcja przyrody w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej

8 (2)

Jak poznać obszar chroniony w najbliższej okolicy? Najlepiej wybrać się na zajęcia edukacyjne do Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. W ramach lekcji przyrody 6 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 4a i 4b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich mieli możliwość obcowania z piękną przyrodą podczas zajęć terenowych po Puszczy Rominckiej.

Pracownicy PKPR zorganizowali fantastyczne zajęcia aktywizujące, które były wspaniałą zabawą i okazją do zdobywania nowych umiejętności. Czwartoklasiści wzbogacili swoją wiedzę na temat leśnych owadów, grzybów jadalnych i trujących, drzew iglastych i liściastych, ptaków i ssaków leśnych, owoców jadalnych i trujących.

Uczniowie widzieli lizawkę oraz pułapki feromonowe. Podziwiając piękno przyrody, wszyscy z zachwytem wsłuchiwali się w śpiew ptaków. Odczuli również dużą różnicę temperatury powietrza między odsłoniętym terenem a zadrzewieniem.  W międzyczasie mieli do wykonania przeróżne zagadki przyrodnicze. Po zajęciach było zorganizowane ognisko i zostały rozdane nagrody wszystkim uczestnikom wycieczki.

Dziękujemy pięknie Pani Annie Naruszewicz i Pani Żanecie Słapińskiej za wspaniałe zajęcia na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, które dały nam możliwość obcowania z pięknem naszej Polskiej Tajgi podczas zadań aktywizujących.

Drogę powrotną umilił czwartoklasistom kierowca autokaru firmy “Dudi-Bus F.H.U – Junior M.Dutkowski”, który został okrzyknięty najlepszym DJ-em w kraju – dziękujemy Panie Piotrze!

Wychowawczynie 

Marta Dębowska i Agnieszka Tomaszewska-Skoczeń