OGŁOSZENIA

„Leć kolędo leć…”- konkurs Kolęd i Pastorałek

13 grudnia br., w sali widowiskowej Dom Kultury w Gołdapi odbył się V Gminno-Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo leć …”.

Kolęda od wieków wyrażała sobą wiele charakterystycznych elementów duszy narodowej. Jest w niej i dostojność i skupienie duchowe, jest bujny temperament sarmacki, słowiańska zaduma i tęsknota, rzewność i czułość. Jest i humor, i wesołość, jest zamaszystość.

Kolęda stała się więc jak gdyby odbiciem duszy prostaka i mędrca, dziecka i dorosłego człowieka; przemawia zatem od wszystkich i do wszystkich. Można z dumą powiedzieć, iż w czasie koncertu przemówiła do nas wspaniałą nutą i cudownym głosem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a opiekunom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i perfekcyjne przygotowanie uczniów.

Wyniki: w kat. „O” 

I miejsce Miazek Jakub

II miejsce Kawka Emilia

II miejsce Falkowska Liwia

Klasy I-III

I miejsce Bardońska Zofia

I miejsce Surwiłło Michalina

III miejsce Niestieruk Katarzyna

Klasy IV-VI

I miejsce Sebastian Rąpel 

II miejsce Zuzanna Zielińska

III miejsce Michał Mor

Klasy VII-VIII 

I miejsce Julia Tobolska, I

I miejsce Rusyn Eva,

III miejsce Jan Banach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy, co roku wspierają nas w tej inicjatywie.
Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto, Dyrektor Domu Kultury w Gołdapi Halina Wojtanis, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Konobrocki, Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska, Dyrektor Sylwia Ostrowska i Marzanna Zienda – Pawluczuk, Państwo Beata i Rafał Iwaniuk, Sklep Alfa Print Państwo Karwel, Pan Roman Mossakowski, Pan Krzysztof Rymarski, Sklep Lewiatan, Restauracja Turystyczna Pan, Jacek Bogdan, Joanna Słupecka Mariusz Trzasko Restauracja „Parkowa”, Duet – firma transportowa Gołdap, Rutka Tartak dostawca mleka w szkole.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto  oraz Starosta Marzanna Wardziejewska. 

Ewelina Banach – Bardońska
Urszula Mossakowska
Ewa Dzbyńska

Niebo w Gębie
Fotowoltaika
Rostek, Rawinis
Proniek
PK Serwia
Eko-pal
Rol-Masz
Ubezpieczenia
Drzewka Perfekt Abies