OGŁOSZENIA

Łatwo nie było… Ale Jaćwingowie mogą pochwalić się kolejnym sukcesem!

W dniu 23 marca zespół Młodziczek brał udział w Turnieju Piłki Ręcznej w województwie mazowieckim.

W pierwszych minutach pierwszego meczu Aleksandra Skiba doznała kontuzji, co bardzo osłabiło Jaćwingów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:13 na korzyść drużyny z Kielc

W kolejnych meczach było już znacznie lepiej. Gołdapskie szczypiornistki ograły drużyny z Białej Podlaskiej (13:10) i z Siedlec (10:4), tym samym zapewniając sobie awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Półfinał został rozegrany z drużyną Dwójka Małkinia Górna. Mecz był bardzo emocjonujący, a bramkarka Jaćwingów pokazała, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu- jej interwencje były doskonałe! Drużyna z Gołdapi wygrała 8:7 i awansowała do finału.

W ostatecznej rozgrywce Jaćwingowie ponownie grali z zespołem z Kielc. Niestety przeciwnicy okazali się mocniejsi i ostateczny wynik był 5:14 na korzyść drużyny z Kielc. Warto jednak dodać, że zawodniczki z Gołdapi były w tym meczu młodsze od konkurentek.

Najlepszą zawodniczką Jaćwingów została wybrana Amelia Grotkowska, a Najlepszą bramkarką całego turnieju Amelia Kuptel.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS SMS Wybicki Kielce 2009

2. UKS Jaćwingowie Gołdap

3. UKS Dwójka Małkinia Górna

4. KPR Białystok

5. KPR ROKiS Radzymin

6. UKS Olimpia Biała Podlaska

7. UKS SMS Wybicki Kielce 2010

8. Handball MKS Pogoń Siedlce

Skład drużyny: Zuzanna Mikielska, Michalina Jasińska, Kiara Racis, Natalia Pawlukanis, Amelia Grotkowska, Aleksandra Cybulska, Aleksandra Skiba, Zosia Zarzycka, Lena Jankowska, Gabriela Bąkowska, Zuzanna Jasińska, Oliwia Sikorska, Aleksandra Wińska, Amelia Kuptel, Claudia Żurawska

Gratulujemy całej drużynie!