OGŁOSZENIA

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”- funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo narciarzy

Śnieżna pogoda rozpieszcza miłośników białego szaleństwa. Stok Piękna Góra w Gołdapi pracuje pełną parą, a o bezpieczeństwo jego użytkowników dbają gołdapscy policjanci.

Funkcjonariusze promują ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, rozdają odblaski, zimowe gadżety i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie „Śnieżny dekalog”.

Tegoroczna zima zadbała o miłośników białego szaleństwa, którzy licznie przybywają na stok Piękna Góra w Gołdapi. Jak co roku, o bezpieczeństwo narciarzy dbają gołdapscy policjanci, którzy promują odpowiedzialne zachowania na stoku oraz przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zimy.

Funkcjonariusze rozdają elementy odblaskowe, ulotki z dekalogiem narciarza i zimowe gadżety. Stróże prawa informują o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia i przypominają o konsekwencjach jazdy na stoku pod wpływem alkoholu.

Przy okazji spotkania z najmłodszymi, mundurowi zachęcają uczestników ferii do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Śnieżny dekalog”. Podjęte działania wspisują się w ogólnopolską kampanię pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.