Kraków na prestiżowej liście New York Times

Kraków na prestiżowej liście New York Times źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/krak%C3%B3w-miasta-kwadrat-city-4439817/

Kraków po raz kolejny został doceniony za granicą. 

Polskie miasto znalazło się na prestiżowej liście New York Timesa „52 places to visit in 2020”. Kraków zajął 14 miejsce. Twórców zestawienia zachwycił swoją historią, architekturą, oraz tym jak walczy z zanieczyszczeniem powietrza.

Na początku każdego roku New York Times publikuje listę 52 miejsc na świecie, które warto zobaczyć. Podczas tworzenia listy pod uwagę brano również opinie specjalistów od podróży. Listę „New York Times” otwiera Waszyngton, znalazły się na niej także takie miejsca, jak np. Sycylia, Tokio, Bahamy, Kopenhaga, czy Mongolia. 

Znalezienie się Krakowa na liście to bardzo duże wyróżnienie dla naszego kraju. Stolicę Małopolski opisano jako miasto, które w dużej mierze zostało oszczędzone od zniszczeń II wojny światowej i posiada jedno z największych średniowiecznych centrów w Europie; słynie z katedr oraz historii żydowskiej. Doceniono również to, w jaki sposób władze Krakowa walczą o poprawę jakości zanieczyszczonego powietrza.  W 2019 r. miasto jako pierwsze w Polsce wprowadziło zakaz spalania węgla i drewna. W planach ma również rozlokowanie floty elektrycznych autobusów w najbardziej zanieczyszczonych częściach miasta.

 

Źródło: https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Krakow-wyrozniony-za-granica.-Znalazl-sie-na-liscie-New-York-Times

Komentarze    Brak komentarzy