Kradzież kilkunastu tysięcy złotych w Baniach Mazurskich

Kradzież kilkunastu tysięcy złotych w Baniach Mazurskich źródło zdjęcia: Pixabay

W  piątek (21.02.2020 r.) gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilkunastu tysięcy złotych z jednego z mieszkań w Baniach Mazurskich.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności kradzieży. Jak ustalili, do kradzieży mogli przyczynić się tzw. domokrążcy. Na terenie Bań Mazurskich widziane były trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry, ubrane w długie spódnice i chusty na głowach, oferujące pościele i koce na sprzedaż. 

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu gołdapskiego, by byli ostrożni, zamykali drzwi na klucz i nie wpuszczali do domów obcych osób. Przestępcy, podając się za handlowców, elektryków, pracowników różnych instytucji czy fundacji wchodzą do mieszkań i okradają właścicieli nieraz z dorobku całego życia.

Ponadto policjanci nakłaniają do zwrócenia uwagi zarówno na mienie własne, jak również sąsiadów oraz do reagowania na sytuacje, które są dla nas niepokojące np. na przebywających w pobliżu domu obcych, podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję.

 

Źródło: KPP Gołdap

Komentarze    Brak komentarzy