OGŁOSZENIA

Kosztowna jazda pijanego rowerzysty

Policja, kogut, samochód, auto

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ruchu drogowego gołdapskiej komendy patrolując drogę wojewódzką nr 650 w miejscowość Jeziorki Wielkie zwrócili uwagę na nieoświetlonego rowerzystę. Mężczyzna poruszał się po jezdni bez tylnego światła w rowerze. Okazało się , że był pijany.

Wczoraj (18.01.22) policjanci ruchu drogowego gołdapskiej komendy patrolowali drogę wojewódzką nr 650. Około godz. 17:40 w miejscowości Jeziorki Wielkie w gminie Gołdap zauważyli rowerzystę, który jechał jednośladem bez tylnego światła. Funkcjonariusze zatrzymali cyklistę do kontroli. W trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 34-latka okazało się, że ma on w organizmie prawie promil alkoholu. W świetle nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku cykliście grozi mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Z początkiem roku w życie weszły nowe przepisy, które wprowadziły surowsze kary dla kierowców, w tym również dla rowerzystów. Za kierowaniu jednośladem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 złotych, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) – to minimum 2500 złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o trzeźwość i rozsadek na drodze- nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.