OGŁOSZENIA

Kostnica w Baniach Mazurskich została oficjalnie otwarta

Projekt bez tytułu (1)

W piątek (12.08.br.) odbyła się skromna uroczystość wraz z kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Baniach Mazurskich.

Oprócz wójta gminy, przewodniczącej miejscowej rady, księży proboszczów oraz radnych i sołtysów, uczestniczyła w niej również m.in. senator RP: Małgorzata Kopiczko. 

Piątkowe uroczystości z okazji oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu rozpoczęły się około południa.

Wówczas wójt gminy Łukasz Kuliś przywitał przybyłych na to wydarzenie gości, w tym znamienitą reprezentantkę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzatę Kopiczko. Wójt podziękował wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie związane z budową kostnicy.

Jak podkreślił, do finalizacji inwestycji przyczyniło się szerokie grono osób. Począwszy od Radnych i Sołtysów, którzy już od samego początku popierali ideę stworzenia takiego miejsca, po zarówno byłych, jak i obecnych pracowników miejscowego urzędu, a kończąc na Pani Senator, która wspiera zadania realizowane przez nasz samorząd. Przemawiając do zgromadzonych gości, wójt Łukasz Kuliś nie zapomniał o roli Księży Proboszczów. Wskazał, iż to właśnie m.in. dzięki ich uwagom i wskazówkom obiekt ten jest zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

 

Głos zabrała także senator Małgorzata Kopiczko, która podziękowała wójtowi Łukaszowi Kulisiowi za inwestycje, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Zauważyła, iż ostatnimi czasy na terenie gminy realizowanych jest ich wiele.

Gość specjalny wydarzenia podkreślił również, że z przyjemnością wspiera starania tutejszego samorządu w kwestii pozyskiwania różnego rodzaju środków zewnętrznych. O komentarz do zakończenia budowy kostnicy pokusiła się również niegdysiejsza sekretarz gminy Irena Łobacz, która opowiedziała nieco o kulisach realizacji owego zadania, czym wywołała uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości.

 

Symbolicznego poświęcenia budynku dokonali wspólnie ks. Jarosław Buchowiecki oraz ojciec Paweł M. Staruch, OSBM. Proboszczowie parafii rzymskokatolickiej pw. św. Antoniego Padewskiego oraz parafii greckokatolickiej pw. Świętego Mikołaja w pełni profesjonalnie i sprawnie przeprowadzili ceremonię, po której zainteresowani uczestnicy wydarzenia udali się do wnętrza kostnicy.