Koronawirus – informacja dla osób powracających z północnych Włoch

Koronawirus – informacja dla osób powracających z północnych Włoch źródło zdjęcia: Pixabay

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w północnych Włoszech i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, powinny:

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

lub

  • zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Osoby, które miały kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 powinny bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby, które nie zauważyły u siebie wyżej wymienionych objawów, powinny przez kolejne 14 dni kontrolować swój stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

 

Źródło: https://www.gov.pl/

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Koronawirus – informacja dla osób powracających z północnych Włoch
Koronawirus – informacja dla osób powracających z północnych Włoch

Komentarze    Brak komentarzy