OGŁOSZENIA

Konkursy, zabawy, warsztaty i wiele innych! – takiego pikniku jeszcze w naszym mieście nie było!

Projekt bez tytułu (72)

W sobotę, 27 sierpnia 2022r., w gołdapskim parku miejskim odbył się Piknik Kreatywny. Rozpoczął się o godz. 11.00 wspólnym śpiewem i grą na gitarze. Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Nie zabrakło atrakcji takich, jak zabawy ruchowe, taneczne, malowanie, kręcenie balonów, robienie baniek mydlanych, pamiątek z patyków i szyszek, tworzenie mydełek, łowienie korków, zajęcia sensoplastyki, warsztaty decoupage, konkursy przyrodnicze, przejście ścieżki zmysłów, labiryntu.

Uczestnicy mieli możliwość przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także poznać pracę służb mundurowych: policji, straży granicznej oraz straży pożarnej.

Wszyscy chętni częstowali się i piekli kiełbaski oraz korzystali ze smakołyków, ciasteczek, babeczek, waty cukrowej czy lemoniady. Na pikniku zagościli również członkowie z grupy tanecznej Flash Zone.

Podczas przygotowań i realizacji Pikniku Kreatywnego wolontariuszki otrzymały nieocenioną pomoc od wielu osób, firm, instytucji, stowarzyszeń.

Piknik Kreatywny został przygotowany w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej