Koniec z protestami? Odgórny nakaz tłumienia wydany przez prokuraturę. Organizatorzy zmieniają formę

Koniec z protestami? Odgórny nakaz tłumienia wydany przez prokuraturę. Organizatorzy zmieniają formę źródło zdjęcia:

W niedzielę (08.11) o godz. 14.00 w Gołdapi będzie miała miejsce kolejna odsłona protestu oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Prokuratura dostała od kogoś zawiadomienie o przeprowadzonych dotychczasowo manifestacjach w Gołdapi. W związku z zawiadomieniem policjanci z KPPwG dostali odgórny nakaz wystawia mandatów, wypisywania wniosków do sądu o ukaranie, oraz wniosków do sanepidu. W najgorszym przypadku manifestującym grozi zatrzymanie na 48h. Spowodowane to jest obecną sytuacją, zakazem zgromadzeń, oraz obowiązkiem uzyskania specjalnych pozwoleń. Przyszła pikieta będzie miała inną odsłonę. 

Na facebookowym fanpage’u „Prawo Kobiet Gołdap” czytamy:

Jesteśmy silni i nie damy sobą manipulować, zmieniamy zasady gry. Zamiast wspólnego spaceru razem, zapraszamy o 14:00 do miasta o przyczepienie swoich banerów, postulatów, karteczek za kim się jest w wyznaczonych miejscach, czyli pajęczyny w mieście, zrobione przez wsparcie kobiet oraz most.

Kolejny plan to wyjść o 19:00 tego samego dnia i zapalić znicz koło naszych postulatów, banerów i się przejść z odpalona latarka w koło miasta będziemy się mijać i zobaczymy ile nas jest razem.☂️🖤❤️ Musimy sobie radzić w tych ciężkich chwilach.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat  protestu? Dajcie znać i zostawcie komentarz.

Komentarze    Brak komentarzy