Koniec z mandatem za brak prawa jazdy przy sobie. Od kiedy?

Koniec z mandatem za brak prawa jazdy przy sobie. Od kiedy? źródło zdjęcia: Image by Caique Silva Fotografo from Pixabay

Od 5 grudnia kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą prawa jazdy, będą mogli je mieć w telefonie – zakłada dokument podpisany przez ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, zmiany wynikając z tzw. pakietu deregulacyjnego dla kierowców.

„Od 5 grudnia nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy, będziemy mogli je mieć w telefonie. Minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał dziś dokument, dzięki któremu staje się to możliwe” – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam – powiedział cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.,

Nie chcieliśmy zwlekać, mieliśmy mnóstwo próśb od obywateli w tej sprawie. Dotrzymujemy słowa. Tak jak obiecaliśmy – niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel – tłumaczy Zagórski.

Źródło: PAP

Komentarze    Brak komentarzy