Konferencja prasowa premiera już dziś. Rząd wprowadzi lockdown?

Konferencja prasowa premiera już dziś. Rząd wprowadzi lockdown? źródło zdjęcia: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik

Konferencja prasowa premiera dotycząca nowych obostrzeń odbędzie się w środę. Nieoficjalne informacje potwierdził szef KPRM Michał Dworczyk. Podczas wydarzenia dowiemy się, jakie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia dla mieszkańców naszego kraju.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 19 tys. przypadkach zachorowań. Zmarło 227 osób. W związku z wciąż niespadającą liczbą zakażeń wprowadzone zostaną nowe restrykcje. Jak mówił w środę szef KPRM, będą one dotyczyć przede wszystkim ograniczenia kontaktów międzyludzkich.

Minister zaznaczył, że rząd robi wszystko, aby nie doszło do całkowitego lockdownu w Polsce. Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek, jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna – podkreślił szef KPRM.

Transmisja z konferencji premiera 4.11.2020 dostępna będzie m.in. w telewizji na kanałach TVP Info oraz TVN24. Ponadto wydarzenie będzie można oglądać także bezpłatnie w internecie, m.in. na Facebooku na stronie Kancelarii premiera. 

 

Komentarze    Brak komentarzy