Koncert Grzegorza Kucharzewskiego w ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Koncert Grzegorza Kucharzewskiego w ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego źródło zdjęcia: Image by pasja1000 from Pixabay

1 sierpnia br. o godzinie 17:00 włączone zostaną syreny alarmowe. W 2020 roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się ludzie i samochody na ulicach polskich miast wpisały się na stałe w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego i zyskały wymiar jednego z najbardziej znaczących symboli w świadomości patriotycznej polskiego społeczeństwa. Wzorem lat poprzednich, syreny alarmowe zostaną włączone o godzinie 17:00 i przez minutę będą emitować sygnał ciągły.

Następnie o godzinie 17:30 w ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w parku miejskim przy Placu Zwycięstwa w Gołdapi odbędzie się koncert Grzegorza Kucharzewskiego pt. „Po to Nasza pamięć”.
Dla uczczenia rocznicy artysta zaśpiewa piosenki powstańcze i patriotyczne, a także utwory oparte na twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz własnej.

Komentarze    Brak komentarzy