OGŁOSZENIA

Kolizja na drodze wojewódzkiej 650, jedna osoba trafiła do szpitala

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (17.10) na drodze wojewódzkiej 650 w miejscowości Surminy. Kierująca skodą nie zachowując bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył stojącej przed nią audi. 24-letnia kobieta kierująca skodą została przewieziona do szpitala.

            Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że oba pojazdy jechały w kierunku Gołdapi. Kierująca audi 38-latka przed skrętem w lewo ustępowała pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z naprzeciwka. Jadąca jako druga kierująca skodą 24-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i wjechała w stojące na jezdni audi. W wyniku zdarzenia kierująca skodą doznała obrażeń w okolicy klatki piersiowej i została przewieziona do szpitala w Giżycku.

Badania wykazały, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Obie panie były trzeźwe. Sprawca zdarzenia może liczyć na grzywnę od policjantów w wysokości od tysiąca złotych, a w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową maksymalna grzywna to nawet 30 tys. zł.

             Przypominamy, że zaczęła się jesień, a to oznacza częstsze opady deszczu, a nawet śniegu. Śliska nawierzchnia powoduje znaczne wydłużenie drogi hamowania i ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych. Dlatego warto zadbać o stan techniczny naszych pojazdów. Opony, światła czy czystość szyb w pojeździe znacznie ułatwi nam podróż. Pamiętajmy też o dostosowaniu  odległości od poprzedzających pojazdów oraz o prędkości na pogarszających się warunkach na drogowych.