OGŁOSZENIA

Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej, tym razem w Jabramowie.

W środę (4.10.br.) na terenie powiatu gołdapskiego zostały odnalezione następne niewybuchy. 51-letni mieszkaniec Jabramowa poinformował o znalezieniu na brzegu zbiornika wodnego dwóch przedmiotów przypominających pociski.

Również i w tym przypadku funkcjonariusz rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że opadająca woda odkryła dwa pociski moździerzowe. W celu niedopuszczenia osób postronnych policjanci zabezpieczyli niebezpieczny rejon do czasu przekazania saperom z Giżycka.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są materiały wybuchowe z czasów II Wojny Światowej, policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić tego typu znaleziska, jak również nie używać wobec niego jakichkolwiek narzędzi!

W takiej sytuacji należy o tym jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Odpowiednio przeszkolony funkcjonariusz potwierdzi czy mamy do czynienia z niewybuchem, zabezpieczy miejsce zdarzenia i zawiadomi o tym patrol saperski.