OGŁOSZENIA

Kolejny nietrzeźwy kierowca i bliskie spotkanie z sarną

Projekt bez tytułu - 2022-12-06T124303.460

Gołdapscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Pamiętajmy, że zimowe warunki drogowe sprawiają, że na drogach jest ślisko a droga hamowania dłuższa. Pamiętajmy też o wolniejszym tempie jazdy w rejonach zalesionych narażonych na wtargnięcie leśnej zwierzyny na drogę.

W poniedziałek (05.12.2022r.) o godz. 6:30 w Gołdapi na ulicy Gumbińskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowe audi. Podczas kontroli okazało się, że 31-kierujący nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierującemu prawo jazdy i dodatkowo gołdapianin będzie tłumaczył się przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 15:30 na drodze wojewódzkiej numer 650 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 32-kierujący samochodem osobowym jechał od strony Bań Mazurskich w kierunku Gołdapi. W miejscowości Wronki Wielkie z prawej strony wprost pod nadjeżdżający pojazd wbiegła sarna. Kierujący podróżował sam i był trzeźwy. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

 

KPP Gołdap