OGŁOSZENIA

Kolejny kierowca pędzący ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Policja, kogut, auto, samochód,

To kolejny z rzędu wakacyjny weekend kiedy policjanci gołdapskiej drogówki  zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. 20-letni kierujący pędził 103 km/h w miejscowości Botkuny na odcinku drogi wojewódzkiej numer 651.

Sprawca wykroczenia  został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i stracił  uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło wczoraj  około godziny 15.50  na drodze wojewódzkiej numer  651.  Funkcjonariusze ruchu drogowego w Botkunach  kontrolowali prędkość  w terenie zabudowanym. W trakcie służby zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi. Powodem kontroli było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych kierowcą okazał się być 20-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Policjanci poinformowali mężczyznę, że  jechał  103 km/h na ograniczeniu wynoszącym  50 km/h. Sprawca słono zapłacił za swoją skrajną nieodpowiedzialność i stracił  prawo jazdy na 3 miesiące.