OGŁOSZENIA

Kolejni poszukiwani wpadli w ręce policjantów

Policjanci gołdapskiej komendy w miniony weekend zatrzymali dwóch  poszukiwanych. Pierwszy z nich „wpadł” w trakcie kradzieży sklepowej. Kolejny został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Wtedy to podczas legitymowania okazało się, że 38-latek jest osobą poszukiwaną i ponadto kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę (17.02.2024r.) około godz. 19:30 gołdapscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że pracownik sklepu ujął sprawcę kradzieży alkoholu. Mundurowi wylegitymowali złodzieja i sprawdzili w policyjnych systemach informatycznych.

Wtedy okazało się, że 38-latek jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież sklepową  mężczyzna został ukarany mandatem karnym. W dalszej kolejności, prosto ze sklepu trafił do policyjnego aresztu.

Z kolei w niedzielę (18.02.2024r.) kilka minut  po godz. 1:00 uwagę gołdapskich policjantów zwrócił kierujący oplem. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem” i często przekraczał środkową oś jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Już podczas rozmowy wyczuli silną woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy policjanci przystąpili do dalszych czynności służbowych, ustalili, że 38-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W takiej sytuacji, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostanie odwieziony do zakładu karnego i dodatkowo będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz