OGŁOSZENIA

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

Pomimo wielu apeli oraz akcji i działań prewencyjnych, niektórzy kierowcy nadal  lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się na podróż autem mimo braku uprawnień lub wcześniej spożytego alkoholu. 

Do pierwszej kontroli pojazdu doszło w piątek (17.11.2023r.) po godzinie 22:00 przy ulicy Królewieckiej. Wtedy to policjanci zatrzymali osobowe audi, którym podróżował 26-latek.  Mundurowi podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Tego samego dnia, kilka minut przed północą, przy ulicy Warszawskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że 28-latek prowadził pojazd nie posiadając do tego wymaganego uprawnienia. Teraz każdy z zatrzymanych mężczyzn ze swojego nieodpowiedzialne zachowanie  będzie tłumaczył się przed sądem.  

Natomiast w sobotę (18.11.2023r.) około godziny 9:00 policjanci prewencji podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością drogi. Mundurowi postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. W trakcie badania okazało się, że nieodpowiedzialny 44-latek zdecydował się na jazdę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 

Następnego dnia (19.11.2023r.) kilka minut przed godziną 23:00 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena sharana. Już podczas rozmowy z 44-letnim kierującym wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali gołdapianinowi prawo jazdy. 

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 

PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
Rol-Masz