OGŁOSZENIA

Kolejne zakupy na rzecz OSP w Baniach Mazurskich

DSC07017_Fotor-1667x938

Nasz samorząd konsekwentnie zwiększa możliwości ratowniczo-gaśnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy. Tym razem wyposażenie strażaków z Bań Mazurskich zasiliły akcesoria medyczne niezbędne do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Bieżące zakupy na rzecz lokalnych jednostek OSP, uprzednio poparte wnioskami upoważnionych przedstawicieli, realizowane są regularnie. Nie inaczej obywa się to w przypadku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach Mazurskich. Pismo w tej sprawie, skierowane przez działaczy miejscowej jednostki, spotkało się z pełną aprobatą ze strony wójta gminy, Łukasza Kulisia.

We wtorek, 19 lipca bieżącego roku, w Urzędzie Gminy doszło do przekazania wyposażenia, o którego zakup wnioskowali strażacy-ochotnicy z Bań Mazurskich. Tym samym na ręce Naczelnika tejże jednostki- Mieczyława Golińskiego trafiły akcesoria o łącznej wartości ponad 1800 złotych.

W połączeniu ze sprzętem, którym już obecnie dysponują wspomniani druhowie, stanowią one kompletne, zgodne z najnowszymi normami, wyposażenie torby medycznej PSP R1.

 

Urząd Gminy w Baniach Mazurskich