OGŁOSZENIA

Kolejne spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą

Wakacje to czas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą, które korzystają z różnych form zorganizowanego wypoczynku. Dzielnicowi oraz profilaktycy promują bezpieczne zachowania wśród wypoczywających zarówno na drodze, w wodzie, czy podczas zabawy lub wypoczynku na wsi.

Gołdapscy policjanci od początku wakacji wzięli udział w kilkunastu spotkaniach profilaktycznych. Dzieci i młodzież uczestnicząca w obozach harcerskich, półkoloniach czy koloniach zawsze bardzo chętnie i aktywnie bierze udział w takich wydarzeniach.

W minionym tygodniu dzielnicowy KPP w Gołdapi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wybrał się do miejscowych ośrodków wypoczynkowych gdzie obecnie przebywa ponad 100 wczasowiczów.

Kolejni dzielnicowi w dniach 11-13 lipca br. po raz kolejny odwiedzili 60 zuchów oraz harcerzy przebywających w Rakówku (gmina Dubeninki) oraz w Ziemianach nad Jeziorem Seniorita (gmina Banie Mazurskie).

Tematem przewodnim powyższych spotkań było bezpieczeństwo w trakcie letniego wypoczynku. Mundurowi przypominali dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku i radziły jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków lata. Ponadto policjanci poświęcili dużo uwagi na bezpieczeństwo podczas kąpieli oraz prawidłowe zachowania w ruchu drogowym.

W trakcie pogadanek funkcjonariusze przypomnieli wypoczywającym jak należy zachować się w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Nie zabrakło ostrzeżeń przed czyhającymi zagrożeniami oraz informacji, w jaki sposób im zapobiec i do kogo zwrócić się o pomoc.


Spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Zapewniamy, że podobnych rozmów profilaktyczno-edukacyjnych będzie wiele w tym sezonie wakacyjnym, bo rozmów o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo.

Niech kręci nas bezpieczeństwo!

Sauna
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Ubezpieczenia
Eko-pal
Beauty Space
PK Serwis 2023
Proniek