Kolejne oszustwa metodą „na BLIK-a”

Kolejne oszustwa metodą „na BLIK-a” źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

W miniony weekend (14-15.09.) do ełckiej policji wpłynęły dwa kolejne zawiadomienia o wyłudzeniu pieniędzy nowoczesnymi metodami płatności. Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i za pomocą wyłudzonego kodu BLIK okradają konta. Musimy tylko zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod BLIK, a następnie przesłać go znajomemu.

 W pierwszym przypadku oszukana zostałam mieszkanka Suwałk. Oszust podał się za jej 48-letnią kuzynkę  Ełku. Oszustowi udało się wyłudzić 1000 złotych. 

Drugi przypadek to próba oszustwa na mieszkance Ełku. Kobieta nie dała się oszukać i po otrzymaniu wiadomości postanowiła zadzwonić do swojej 36-letniej znajomej. Zaskoczona kobieta postanowiła powiadomić policję.

Te dwa przypadki to czwarte i piąte próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na BLIK-a” w ostatnim czasie w Ełku. W poprzednich przypadkach ełczanie także stracili po 1000 złotych.

Prosimy naszych czytelników o ostrożność. Wystarczy tylko skontaktować się ze znajomym i dowiedzieć się, czy rzeczywiście potrzebuje pomocy, a pomoże to uniknąć oszustwa.

Źródło:https://radio5.com.pl/plaga-oszustw-na-blik-a-sa-kolejne-zgloszenia/

 

Komentarze



    Brak komentarzy